26 May 2016

Tuğçe Kazaz Biyografi

 

, 26 Ağustos, 1982 Balıkesir’in Edremit doğumlu Türk model ve oyuncu.

183cm boyunda, 88-61-92 ölçülerindedir. 7 sene profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Özel Ortadoğu Koleji, Antalya Koleji ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde burslu öğrenim görmüş, okurken 2000 yılında katıldığı Elit Model Look yarışmasında ikinci, Elite model Look Paris seçmelerinde de ilk 15’e girmiştir. Daha sonra Miss Turkey 2001 yarışmasında birinci olmuştur. Miss Turkey’de Türkiye güzeli olurken, Sedef Avcı ikinciliği, Hatice Şendil de üçüncülüğü kazanana isimler olmuştur.

Kampüsistan isimli dizide, Loafing and Camouflage: Sirens in the Aegean adlı Yunan filminde, daha sonra Can-2007 ve Cin geçidi-2009 filmlerinde oynamıştır.

8 Eylül’de Porto Germeno’daki Ayios Nikolaos Kilisesi’nde vaftiz olarak ‘Maria’ adını almış, 24 Eylül 2005 tarihinde Atina’da Aya Nikola Kilisesi’nde sade bir törenle ailesinin karşı çıkmasına karşın Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis ile evlenmiştir. Yunanistan’da yaşamaya başlamıştır.

Kısa süren evliliğinden sonra magazin sayfalarında din konusu hep gündemde olmuş, Budizmi ve tekrar İslamiyeti seçtiği konusunda haberlere konu olmuştur.

Kenan İmarzalıoğlu ile birlikte rol aldığı Uzun Hikaye filminin ardından , Hazal Kaya ile birlikte Son Yaz Balkanlar 1912 dizisinde rol almıştır.

şu sıralarda ise Trt 1’de yayınlanan Gönül Hırsızı dizisinde Hülya karakterini canlandırmaktadır.

loading...

Yorumlarınızı Paylaşın

*