Anasayfa

Nihal Yalçın (Yalan Dünya – Açılay) Biyografi

Photobucket

 

Nihal Yalçın (29 Mart 1981, İstanbul), Türk oyuncu. “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk” bölümünü bitirmiş ve “Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk” bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Bugüne kadar bir çok dizi, film ve reklamda oynamıştır. 2005′ teki “Hacıvat Karagöz Neden Öldürüldü” filminde “Zeyno Bacı” karakterini, 2009 yılındaki “Ay Lav Yu” filminde ise “Rukiye” karakteri canlandırmıştır. “Avrupa Yakası” dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolünde izleyicin karşısına çıkmıştır. Bunların haricinde bir çok dizi ve filmlerde de rol almıştır. Yakın zamanda Star Tv’ de yayınlana “Cümbür Cemaat Aile” dizisinde büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Okan Bayülgen’ nin “Disko Kralı” programında “Life Sux” isimli bölümde yer almaktadır. Yine Disko Kralı’nda yarattığı “Nahide Ekengil” karakteriyle büyük bir beğeni ve hayran kazanmıştır. Nahide Gibi birçok tiplemeleri vardır.

Son olarak Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından birisini, Açılay karakterini canlandırmaktadır.

2011 yılında Little Caesars reklam filminde yer almıştır, “Ne’li” adıyla söylediği “Küçük Sezar” şarkısı promosyon CDsi olarak dağıtılmıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler:

2005 Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? Bacı Zeyno Film
2007 Şöhret Okulu Sirvan Dizi
Kurtlar Vadisi Pusu Bölüm Oyuncusu 1. Sezon
2009 Ay Lav Yu Rukiye Film
Kış Masalı Figen Dizi
Güldünya Konuk Oyuncu
Hayatın Tuzu Süheyla Film
Avrupa Yakası Meryem 6. Sezon Dizi
2010 Cümbür Cemaat Aile Rahime Yıldız
2012 Kurtuluş Son Durak Goncagül Film
2012 Yalan Dünya Açılay Devam ediyor Dizi
2012 Berlin Kaplanı Elvan 27 Ocak 2012 tarihinde vizyona girecek Film
kaynak:vikipedi

, , , , , ,

No comments yet.

Bir cevap yazın