Anasayfa

Burak Sağyaşar Biyografisi

 

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987 Adana doğumlu Türk dizi oyuncusu.

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987’de Adana’da doğmuştur. Lyceé de Piyer Loti ‘den mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümüne giren Sağyaşar, eğitimini halen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir. Oyunculuk hayatına annesi Nilgün Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu Yemin dizisi ile başlamıştır. En iyi bilinen rolü Küçük Kadınlar dizisinde “Utku Deviren” rolüdür.

Şu sıralarda ise Star Tv’de yayın hayatına başlayan Sudan Bıkmış Balıklar dizisinde Selim karakterini canlandırmaktadır.

Hayatı:

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987’de ailenin tek çocuğu olarak Adana’da dünyaya geldi. Ankara’da büyüdü ve bir yandan lise eğitimini Lycée Charles De Gaulle’de görürken, bir yandan da amatör tiyatro ve müzik çalışmalarına devam etti.

Lise yılları boyunca tiyatroyla ilgilendi ve en ciddi tiyatro deneyimini ekip olarak Kanada’da 800 kişilik bir salonda sahne alarak edindi. Yaptığı çalışmalar sonucunda Liselerarası En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Bir amatör alternatif rock grubu olan Roulette, perküsyon aletlerinin çoğunu çalabilen Burak Sağyaşar’ın bir dönem bateristliğini yaptığı gruptu. Lise son sınıfa geçtiğindeyse ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı ve lise eğitimini Lycée Français Pierre Loti’de tamamladı.

İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere üç dil bilen Burak Sağyaşar, eğitimini halen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir.

“Her çocuk küçüklüğünde avukat, doktor, polis olmak ister ya; ben de oyuncu olmak istiyordum. Bunun nedeni oyunculukta hepsini olabilmenizin mümkün olması. Ben bir gün bir oyunda, dizide ya da filmde bir holding sahibini de oynayabilirim, bir polisi de. Hayatın her anını yaşamak istiyorum, oyunculuk bana bunu sağlıyor bir yerde.” diyen Burak Sağyaşar, on yaşından beri oyuncu olmak isterken, TRT’de sırasıyla Drama Programları Müdürlüğü ve Televizyon Dairesi Başkanlığı görevleri yapan, yapımcı olan annesi Nilgün Sağyaşar, bu duruma uzun bir süre sıcak bakmadı.

Burak Sağyaşar, her ne kadar annesi bu mesleği yapmasını istemese de, İstanbul’a geldiğinde bir oyunculuk ajansına başvurdu ve böylece oyunculuk kariyerine profesyonel bir adım atmış oldu. Oyuncu Uğur Demirpehlivan’dan yaklaşık iki sene boyunca oyunculuk eğitimi aldı.

İlk oyunculuk tecrübesini henüz 13 yaşındayken “Şaşıfelek Çıkmazı”‘nda edindi. Birkaç reklamda oynadıktan ve Yalancı Yarim adlı dizide bölüm oyunculuğu yaptıktan sonra, ilk kez “Yemin” dizisinde uzun soluklu bir karakteri canlandırma fırsatı buldu. Ama onu Türk televizyon izleyicilerine tanıtan, “Küçük Kadınlar”‘da canlandırdığı “Utku Deviren” karakteri oldu.

Yer Aldığı Diziler

2012 Sudan Bıkmış Balıklar
2010 – 2011 Karadağlar ,Selahattin
2008 – 2010 Küçük Kadınlar, Utku
2007 – 2008 Yemin , Mahir
2006 Yalancı Yarim, Konuk Oyuncu
kaynak:vikipedi

, , , , , , ,

11 Responses to Burak Sağyaşar Biyografisi

 1. gülçiçek 04 Ağustos 2012 at 10:35 #

  cokcokcokcokcokcokcokcokcokcok güzel istiyorumki ikiniz gercek de bir olunuz o babalar var ya bıktım artık selim abi bu filim izledigim x-zaman bitmemesini istiyorum selim abi ver zeynep ablaya selamlar diliyorum

 2. melek 05 Ağustos 2012 at 18:35 #

  seli abi zeynep ablaya aşık oldum okadar güzekki ikiniz bir birinize çoooooooooooooookkkkkkkkkkk yakışıyorsunuz

 3. şeyma 08 Ağustos 2012 at 19:00 #

  sana aşık oldum

 4. ceren 02 Eylül 2012 at 16:52 #

  sudan bıkmış balıklardaki selim çoooookkkkkkkk yakışıklı

 5. almeda 13 Eylül 2012 at 12:25 #

  seni cok seviyorum cok tatlısın tekrar yanına gelcem

 6. Ramiska 24 Ekim 2012 at 18:48 #

  uufff bayiliyorum bu diziye….hastasiyim….selime de bayiliyorum…cok yakisikli ve romantik….zeynep de cok guzel…opuyorum ikinizide…saygilar

 7. Ramiska 24 Ekim 2012 at 18:49 #

  ve noluuur bitmesin bu dizi((((((((ben azerbaycada seyrediyorum bu diziyi ve bitmesin nolur…cok hosuma giittti vallahi de billahi de

 8. mehmet 23 Kasım 2012 at 16:04 #

  selimi seviyorum

Trackbacks/Pingbacks

 1. Sudan Bıkmış Balıklar 1.Bölüm 3.Fragmanı (10 Temmuz 2012 Salı / Star Tv) - 07 Temmuz 2012

  […] Burak Sağyaşar (Sudan Bıkmış Balıklar – Selim) Biyografi için tıklayın… […]

 2. Ezgi Eyüboğlu (Sudan Bıkmış Balıklar – Zeynep) Biyografi - 10 Temmuz 2012

  […] Burak Sağyaşar (Sudan Bıkmış Balıklar – Selim) Biyografi için tıklayın… Paylaş:İlgili Yazılar: […]

 3. Sudan Bıkmış Balıklar 2.Bölüm Fragmanı (17 Temmuz 2012 Salı / Star Tv) - 12 Temmuz 2012

  […] Burak Sağyaşar (Sudan Bıkmış Balıklar – Selim) Biyografi için tıklayın… […]

Yorum Ekle