Anasayfa

Adını Sen Koy 24.Bölüm Özeti (20 Ekim 2016 Perşembe / TRT1)

Adını Sen Koy Özeti

Baydizi.com Facebook Sayfamız Açıldı. Adını Sen Koy ve diğer tüm dizilerle ilgili gelişmeleri anında takip edebilirsiniz. Tıklayın, sayfamızı beğenin ve tüm paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

 photo 1_zpsvbnfgv7b.jpg

 

Adını Sen Koy 24.Bölüm Özeti

Zehra’nın başı Alev’den bir türlü kurtulmazken şimdi de yeni problemler çıkmış ve Zehra çıkmaza girmiştir. Babasını hastalıktan kurtarmak için Ömer ile sahte evliliği kabul eden Zehra şimdi de anne ve babasının dede yadigarı evlerini kaybettiğini duyar ve çok üzülür. Babasının çalıştığı inşaat şirketi kazada Salim Kaya’nın şirkete zarar verdiği gerekçesi ile davar açar. Salim Kaya şirkete dava açacağına şirket tazminat davası açmış ve kazanmıştır. Avukat Sevim ve Salim’den evi bir gün içinde boşaltmasını ister. Zira artık Kaya’ların evi inşaat şirketine geçmiştir.

Zehra anne ve babasının Yener’in eline avucuna düştüğünü duyunca iyice kendinden geçer. Zira Yener evi kurtarmaya söz verir; ancak Zehra ile nikah ister. Salim ve Sevim’in eli kolu bağlıdır zira evsiz barksız kalmışlar ve Yener’e sığınmışlardır.

Alev ise Zehra’nın hamile olduğundan artık emindir; ancak Ömer’in hatasının ortaya çıkmaması için bu bebeği sonuna kadar sakladığını düşünmektedir. Alev bu bebeğin doğmasına asla izin vermeyecektir. Peki Zehra gerçekten hamile midir? Yoksa bu yaşananlar tesadüf mü?

Yapım: Birsel Film

Yapımcı: Sevgi Birsel

Yönetmenler: Atilla Cengiz / Irmak Çengel

Proje Tasarım & Hikâye: Nazmiye Yılmaz

Senaryo: Başak Yazı Odası

Oyuncular: (Ömer) Erkan Meriç, (Zehra) Hazal Subaşı, (Alev) Ezgi Baram, (Ayşe) Elif Sultan Taş, (Mehtap) Gözde Gürkan, (Müzeyyen) Fatma Karanfil, (Salim) Ali Çoban, (Sevim) Nur Saçbüker, (Nihat) Aykut İğdeli, (Ökkeş) Atilla Pakdemir, (Yener) Musab Ekici, (Leyla) Berna Üçkaleler, (Demir) Umut Aksoy, (Yasemin) Yaprak Durmaz, (Koray) Erman Aksoy, (Hediye) Derya Kurtuluş, (Nazan) Hande Özdemir, (Asya) Hazel Minel Aynalı

Dizinin Konusu: “Aşık ruh karanlık ve soğuk iklimde yaşar. Isı da ışık da hep bir adım ötede, sevdiğinin ellerindedir. Aşk birbirlerine doğru sürüklenen iki kalbin bir türlü birleşememesi, yaklaşmaya çalışırken uzağa, hep uzağa düşmesidir…”

Karakterleri gece ile gündüz kadar farklı, dünyaları siyahla beyaz kadar ayrı iki gencin ÖMER ve ZEHRA’nın hikâyesi de imkânsız bir iklimde yeşerecektir. Gösterdikleri büyük dirence ve tüm olmazlara rağmen…

Ömer altı aylık ömrü kalan kardeşinin mutluluğu için hiç beklemediği anda mecburi bir oyunun içinde bulur kendini… Bambaşka bir dünyadan gelen Zehra ile evlenmek zorundadır. Altı aylık sözleşmeli, formalite bir evlilik yapacak, bunun için Zehra’ya istediği parayı ödeyecek, onun altı ayını satın alacaktır.

Üniversiteyi bitirdikten sonra aile şirketinin başına geçerek hızla ilerleyen ve kısa sürede holding sahibi olan Ömer’in, bu yükselişinin karakterini de etkiliyor. Bu değişim, Ömer’in, hayatı başarıya endeksli bir güç oyunu olarak görmesine ve dünyayı maddi düzeyde algılamasına sebep oluyor. Artık duygulara ve kadınlara yer olmayan hayatında annesinin, babasını ve kendilerini başka bir erkek için terk etmiş olması, Ömer’in kadınlarla ilişkisinin de belirleyicisi oluyor. Masumiyetin ve saflığın temsilcisi olarak gördüğü Ayşe dışında bütün kadınların çıkarcı, güvenilmez hatta tehlikeli olduğunu düşünüyor.
Ayşe ise abisinin yok saydığı kalbinin biri için heyecanla atmasını, abisinin aşık olmasını, evlenip kendisi gibi mutlu bir yuva kurmasını istemekte, bunun için çırpınmaktadır. Genç yaşında aşık olduğu Nihat’la evlenen Ayşe, kocasını deliler gibi sevmekte ve yaşadığı mutluluğu abisinin de yaşamasını istemektedir. Günlerinin sayılı olduğunu bilmeyen Ayşe için Ömer’in evliliği en önemli mesele haline gelmiştir.

Adını Sen Koy yeni bölümleriyle hafta içi hergün Trt 1’de…

, , , , , , , , , , , , , , ,

No comments yet.

Yorum Ekle