Anasayfa

Beni Affet Dizisinin Feride ‘si Şeyma Korkmaz Röportajı…

 

Çekimleri Ankara’da yapılan ekranların sevilen dizisi Beni Affet’in Feride’si Şeyma Korkmaz, diziyi izleyen bir ailenin kendisini çok beğendiğini ve oğullarına istemek için sete geldiklerini anlattı.

Diziyle birlikte çok fazla hayrana sahip olduğunu belirten Korkmaz, dizide canlandırdığı Feride’yi insanların evlerinin kızı gibi gördüğünü dile getirdi. “İlk oyunculuk tecrübem TRT’de yayınlanan ‘Hayata Beş Kala’ dizisi oldu. O diziden sonra Ankara’ya lanet etmiştim ve tekrar dönmek istemiyordum. Büyük konuşmuşum. Beni Affet için geri döndüm. Bu şehre artık alıştım ve seviyorum” diyen Şeyma Korkmaz’la Ankara ve oyunculuk üzerine konuştuk.

– Bize biraz kendinden bahseder misin?
– Eskişehir de doğdum ama Çanakkaleliyim. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nde Resim Öğretmenliği okudum. Okul yıllarında fotomodellik yaptım. İlk televizyon deneyimim TRT’de yayınlanan ‘Hayata beş kala’ dizisi oldu. Dizide ‘Yağmur’ karakterini canlandırdım. Aynı zamanda üniversite de öğrenimimi tamamlamaya çalışıyordum.

– Bir Çanakkaleli olarak nasıl buldun Ankara’yı?
– İlk dizimde oynarken Çanakkale-Ankara arasında gidip geliyordum. Okul ile bir arada yürütmek çok zor oluyordu. ‘Hayata beş kala’ sona erdiğinde, ‘Lanet olsun buraya bir daha dönmeyeceğim’ demiştim. Çok büyük konuşmuşum. ‘Beni Affet’ dizisi için geri döndüm. ‘Ankara’yı sevmek zorundasın’ dedim kendi kendime. Birçok arkadaşım oldu. Sağolsun erkek arkadaşım da çok destek oldu. Keşfe çıktık her dakika, sinemaya gittik oyunlar izledik ve şimdi bu şehre alıştım. Ankara’yı artık seviyorum. İlişkiler, arkadaşlıklar çok keyifli.

– Oyunculuk serüveni nasıl başladı?
– 11 yaşından beri aslında oyunculuğu istiyordum. Filmlerde oynarken hayal ediyordum kendimi. Üniversitedeyken fotomodellik yapmaya başladım. O sırada sosyal paylaşım sitelerinde fotoğrafımı görmüşler. Yönetmen yardımcısı bir tanıdığımız vardı. O da aracı oldu. TRT’de ‘Hayata beş kala’ dizisinde oynadım. Ailem öğretmen olmamı istiyordu. Resim öğretmenliği diplomamı aldım ve aileme verdim. ‘Buyurun’ dedim ve buraya geldim.

– Beni Affet’teki Feride nasıl bir karakter?
– 13 yaşındayken Osman Kozan’ın evine geliyor. Besleme olarak adlandırılıyor. Okula gönderilmeyen, hayat tecrübesi olmayan, sokağa dahi çıkartılmayan birisi. Hayat tecrübesi olmadığı için de başına bir çok şey geliyor. Masum, kırılgan bir karakter aslında Feride. Birde Cüneyt’e aşık.

– Feride ile bağdaştırıyor musunuz kendinizi?
– Feride’nin bazı yönlerini benimsemesem de seviyorum. Fakat bazı yönleri saçma geliyor. Bu kadar temiz, saf olunabilir mi bilmiyorum. Bazen “Bu kadar olmaz” diyorum. İnsanlara çok rahat kanıyor, çok güveniyor. Sokakta yaşıyor, tecavüze uğruyor bunlara rağmen insanlara güvenebiliyor.

– Feride’nin en sevdiğin yönü?
– Okumamış, etmemiş hayatı çok bilmeyen bir kız olmasına rağmen aşkına sahip çıkabiliyor. Ben de öyleyim aslında. Kafama koyduysam yaparım ve annemi babamı karşıma alacak kadar inatçıyım. Feride de böyle. Osman Kozan’ın şirketine girmesi tasarımlar yapması başarılı olması paralar kazanması bana benziyor.

– Peki Feride karakterine kendinden bir şeyler katıyor musun?
– Bazı replikleri değiştiriyorum. Belki de Feride’ye bu inatçılığı ben kattım. Bana her zaman söylenen Feride’nin çok güçsüz, kırılgan biri olması. Ama ben farklı yorumladım ve bu çok sevildi. Aşkımı savunmam, Osman’a kafa tutmam sevildi.

– Çalışma temponuz nasıl? Yorucu oluyor mu çekimler?
– Dizi başladığında ilk iki ay çok yoğun geçmişti. Gecemiz gündüzümüz belli değildi. Sette bir köşe bulup uyuduğumuzu hatırlıyorum. Ama üç ayda oturdu. Sonrası memur hayatı şeklinde bir hayat oldu. Düzeni oturttuk. Bu yıl da ilk başlarda yoğunluk olacaktır ama sonra yine düzene girer.

– Dizinin reytingleri de iyi durumda? Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
– Reytinglerde 2. ve 3. sırada gidip geliyoruz. Bu bizi oldukça memnun ediyor. Verdiğimiz emeğin karşılığını almak sevindirici. Paylaşım sitelerinde çok keyifli yorumlar geliyor. Sokakta çok güzel tepkiler alıyorum. Ankara seyircisi çok sadık. Ankara’da daha çok biliniyorum. Genellikle bana gelen tepkiler daha sevecen oluyor. Tam anlamıyla evlerinin kızı olmuş Feride.

– Beklemediğin bir tepki aldın mı?
– Dizide Oktay ile beraber olduğumda çok kızdılar. Bir gün alışverişe gittiğimde birisi “Seni üzen kıran varsa halledebiliriz” Feride yenge dedi. Şaşırdım kaldım. Ben de Oktay karakterini anlatmaya çalıştım, teşekkür ettim ve gittim. Bir keresinde de İstanbul’a çekime gitmiştim ve bende yırtık pantolon vardı. Orada beni görenler “Çok havalıymışsın artık izlemeyeceğim” dedi. En ilginci ise sete beni istemeye gelmeleri oldu. Nişan çekimim vardı. Elbise, topuklu ayakkabı… Şık giyinmiştim. Rol arkadaşım Özgün ile şımarıp dans ettiğimiz bir anda sette birileri bana çok sert bakmaya başladı. Beş dakika sonra da gittiler. Sonradan öğrendim ki meğer beni televizyonda görüp çok beğenmişler ve oğullarına uygun görmüşler. Benim orda Feride’den çok farklı olduğunu görünce de istemdiler ve vazgeçtiler.

– Ünlü olmak hoşunuza gidiyor mu?
– Açıkçası çok hoşlanmadım tanınmaktan. İster istemez yaşantıma sınırlama getiriyor. Giyimime kuşamıma dikkat etmek zorunda kalıyorum. Sosyal medyada binlerce takipçim var. Bütün yazılanlara cevap veremiyorum. Cevap veremediğim de ise insanlardan bazen kötü tepkiler alıyorum. Haklılar ama çok yoğun çalışıyoruz ve herkese cevap veremiyorum.

– Sinema filmlerinde oynamak ister misin yoksa dizi sektöründe devam mı edeceksin?
– Tabii ki böyle bir hayalim var. Sinema tecrübesi yaşamak isterim. Dizilere baktığımızda bölüm izlenir ve o bölüm ertesi gün çöpe gider. Ama sinema böyle değil. Daha kalıcı. Ayrıca farklı karakterleri oynayıp, sınırlarımı zorlamak isterim. Dizideki rolde belli sınırlar var ve bu sınırların dışına çıkamıyoruz. Ama şuan için dizilerden de kopmak istemiyorum, çünkü çok keyif aldım. Şu an için diziye devam diyorum. Sinema filmlerinde yer alırsam da daha sanatsal filmler olsun isterim.

– Gelecek için bir hedefiniz var mı?
– Ben umutsuzluğa düştüğümde geleceğe dair mektuplar yazarım. Mesela cüzdanımda 2013 yılına yazdığım bir mektup var. O mektubu seneye açacağım. 2009 yılında yazmışım. Yazdığım dönemde hayalimde Ankara hiç yoktu. İstanbul dair yazmıştım. Ama hayallerimin yarısına da ulaşmışım. Şu an için geleceğe dair bir şey yok. Planlı programlı yaşamayı sevmiyorum. Hayat planlı ve programlı olmuyor, denedim olmadı çünkü.

– Beğendiğiniz bir oyuncu var mı?
– Zerrin Tekindor. Büyük bir keyifle izliyorum kendisini. Umarım birlikte çalışma imkanımız olur.
kaynak:hurriyet

, , , , , , , , , ,

17 Responses to Beni Affet Dizisinin Feride ‘si Şeyma Korkmaz Röportajı…

 1. Elif 07 Eylül 2012 at 17:14 #

  Bu röportaj dan sonra gıcık oldum bu ne ya kendini bişey sanıyo galiba

 2. nurhan 10 Kasım 2012 at 11:03 #

  harikasın muratlan evlenseniz krşke

 3. feride 30 Aralık 2012 at 23:51 #

  seyma korkmaz coooooooooook guzelsin sana bayiliyorum en buyuk hayranimsin burdan seni coooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook opuyorum canim

 4. kübra 01 Ocak 2013 at 19:14 #

  şeyma korkmaz ı çok ama çokkkkkk seviyorumm ya beni affet dizisine de bayılıyorumm .. senii çokk seviyorumm şeyma korkmazz. …..

 5. canan 04 Ocak 2013 at 16:01 #

  bence harika bir kız çok güzel ve başarılı bir oyuncu işallah artık cüneyit ile mutlu olular

 6. orhan 10 Ocak 2013 at 18:19 #

  ben bu dızıye hastayım ıme i adresım bıle benı affet ama super dızı

 7. edibe 18 Şubat 2013 at 20:56 #

  şeyma seni çok seviyordum dizi başladığından beri hiç bir bölümünü kaçırmadım hatta iki defa izledim yüzde doksanını hatta o kadar ilginç bi şey oldu ki eşim diyo aşkım sonunda hayallerin gerçek oldu sende girdin diziye dedi çünki benim adımda edibe ve diziye de edibe adında yeni bir karakter girdi o kadar sevindim ki anlatamam ha bu arada seni halea çok seviyorum ama her ne olursa olsun bu kadar öz güvenli olman beni korkutuyo çok zor bi hayatın var sınılarını bilmek her şeyi iyi planlamak zorundasın umarım hayatta her şey istediğin gibi olur bi tanem umarım okursun

 8. gulya 30 Mart 2013 at 15:19 #

  seni coxxx seviyoruzzz azeriler

 9. zeynep seda 25 Nisan 2013 at 20:48 #

  şeyma abla seni çoooooooooooooooooooooookkkkkkkkkk seviyorum bütün sitelerini takip ediyorum amasen bana hiç mesaj atmadın seni takip ediyorum çok güzel bir kızsın öpüyorummm

 10. AYNUR 04 Mayıs 2013 at 22:37 #

  cuneyt abi cok sansli aa buyle bir melek uzlu sevgilisi oldunu

 11. elçin 17 Ekim 2013 at 15:21 #

  şeyma ben seni çoooooooooooooooooooook seviyorum beni affet dizisinide sen ve Cüneyt için izliyorum

 12. elçin 17 Ekim 2013 at 15:22 #

  şeyma senii çooooooooooooooook seviyorum zaten beni affet dizisinide sen ve Cüneyt için izliyorum

  • asdfghjk 14 Kasım 2013 at 13:15 #

   seni çoooooooooooooooooooooooooooooooooo seviyorun

 13. Ulker 21 Ocak 2014 at 18:31 #

  Bence artık bitsin bence artık degil gercekten artık baymaya basladı
  Anlamaız konulara cocukların bile güldügü tesadüflere girmeye basladınız
  Sanmedersem baska teklif alamadıgınızdan olsa gerek ha bire
  uzatıp duruyosunuz işiz kalacagınızdan .ha seyi unutsunuz oküzün buza dogurdugunu onuda bi ele alın
  Bi 20 bölüm daha uzar

 14. valide 25 Nisan 2015 at 21:11 #

  Slm çok güzel bir kız seni sevirem şeymoş

 15. valide 25 Nisan 2015 at 21:12 #

  şeymoş güzelim iyiki varsın

 16. nagihan 20 Ocak 2016 at 15:46 #

  Seyma seni begenerek izliyorum ve feride karakterini cok seviyo rum. Cuneyt le yeniden kavusursunuz insallah basarilar nin devamini diliyorum.

Yorum Ekle