Anasayfa

Person Of Interest – Tanıtım

Photobucket

 

Person of interest CBS ‘in yeni sezon yayın hayatına başlayan dizilerinden biri. Dizinin yapımcısı Lost dizisinden tüm dünyanın tanıdığı J.J.Abrams,yazarı ise The Prestige,The Dark Knight gibi çok önemli filmlerle tanınan Jonathan Nolan.Baş rollerde ise Jim Caviezel(The Prisoner) ve Michael Emerson (Lost) var..

 

Photobucket

Jim Caviezel

 Photobucket

Michael Emerson
 

Dizi aslında suçla mücadele eden iki kişilik bir ekibin hikayesi. Hükümet, Finch(Michael Emerson) adlı çok başarılı bir yazılım mühendisinden ülkedeki tüm gözetim sistemlerine erişebilen ve elde ettiği bilgilerden yola çıkarak terörist faaliyetleri önceden tespit edebilen bir makina hazırlattırır.Makina çok başarılı bir şekilde çalışır fakat yalnızca terörist eylemleri değil suç işlemek üzere olan yada öldürülmek üzere olan sıradan insanlarıda tespit etmektedir.Hükümetin yada başkasının umrunda olmayan insanları..

 

Zamanla vicdanı bir hesaplaşmaya giren Finch,bu insanlara kendi imkanlarıyla yardım etmeye karar verir.Fakat bu iş için operasyonel bir uzmana ihtiyacı vardır.Bu noktada eski bir CIA ajanı olan Reese(Jim Caviezel)’i bulur.Reese geçmişini adeta silmiş,hayattan tamamen kopmuş sokaklarda yaşayan bir evsizdir.Reese’in geçmişini ve sahip olduğu yetenekleri bilen Finch onu kendisiyle çalışmaya ikna eder.Ona yaşamak için bir amaç verir..Kimsenin umrunda olmayan sıradan insanlara yardım etmek,onların hayatını kurtarmak.Photobucket

Dizi genel olarak her bölüm farklı bir hikayeyi işliyor.Makinenin tespit ettiği kişi bazen masum bir kurban,bazen ise bir suçlu oluyor.Ama her durumda başı belada olan ve yardıma ihtiyacı olan birileri var mutlaka..

 

Ana karakterlerimizin hikayesi ise henüz net değil.Geçmişleriyle ilgili kısa flashbacklerle bazı ipuçları veriliyor.Tüm sezon boyunca parçaları birleştirip sezon sonuna doğru onların geçmişlerini de öğreneceğiz muhtemelen.
Perşembeyi cumaya bağlayan gece yayınlanan dizi şimdilik olumlu tepkiler alıyor.İlk sezonu için 22 bölümlük tam sezon onayı alan dizi,farklı bir aksiyon macera dizisi arayanlara tavsiyemdir..

 

Tanıtım Fragmanı:

 

No comments yet.

Bir cevap yazın