Muhteşem Yüzyıl: Kösem 59.Bölüm Fragmanı (20 Haziran 2017 Salı / Fox Tv)

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Yeni Sezon 29.Bölüm Fragmanı

Baydizi.com Facebook Sayfamız Açıldı. Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve diğer tüm dizilerle ilgili gelişmeleri anında takip edebilirsiniz. Tıklayın, sayfamızı beğenin ve tüm paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

 

Yapım: Tims Productions

Yönetmen: Çağatay Tosun

Senaryo: Yılmaz Şahin

Oyuncular: Nurgül Yeşilçay(Kösem Sultan), Metin Akdülger(4.Murad), Farah Zeynep Abdullah(Faria Bethlen), Caner Cindoruk(Silahtar Mustafa Paşa), Aslı Tandoğan(Gevherhan Sultan), Ece Çeşmioğlu(Atike Sultan), Yiğit Uçan(Şehzade Beyazıt), Leyla Faray(Ayşe Sultan), Doğaç Yıldız(Şehzade Kasım), Aybars Düzey(Şehzade İbrahim), Necip Memili(Evliya Çelebi), Alma Terzic(Ester Kira), Ushan Çakır(Hezarfen Ahmet Çelebi), Öznur Serçeler(Meleki Hatun), Şemsi İnkaya(Zekeriyazade Yahya Efendi), Sibel Taşçıoğlu(Gülbahar Sultan), Metin Belgin(Ahizade Hüseyin Efendi), Asil Büyüközçelik(Bayram Paşa), Engin Benli(Sinan), Çağrı Şensoy(Deli Hüseyin Paşa)

 photo 107_zpstgugvdsi.jpg

Dizinin Konusu: “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Devlet-i Aliyye” ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşını konu aldığı yeni sezonunda Osmanlı’nın tarihinde yepyeni bir perde açacak. Annesi Kösem Sultan’ın gölgesinde sembolik bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından, devletin dizginlerini sertçe eline almaya girişen IV. Murad, Osmanlı’nın altın çağını yaşatan padişahlarla benzerlik gösteren kudreti ile halkın övgüsüyle karşılanırken, düşmanlarının ise korkulu rüyası olacaktır.

Sultan Murad’ın iktidar yolculuğunda önündeki en büyük engel ise annesi Kösem Sultan’dır. Ailesini, oğlunu ve devletini korumak isteyen Kösem Sultan ile devletini kurtarmak isteyen Sultan Murad karşı karşıya gelecektir. Hanedanın kalbi olan sarayda, neyin merhamet, neyin iktidar hırsıyla yapıldığını yapanın bile kestiremediği bir savaş yaşanmaktadır. “Muhteşem Yüzyıl Kösem” izleyicisini iktidar hırsının, bekleyen intikam hesaplarının, ayağa kalkmaya çalışan bir devletin destanına tanıklık ettirecektir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi 4.Murat yeni bölümleriyle her Salı Fox Tv’de.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

No comments yet.

Yorum Ekle