Anasayfa

Pis Yedili Dizisi Tanıtım (Konusu + Yapım Ekibi + Oyuncular)

 


Photobucket

Pis Yedili, okudukları lisede çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel bir kolejde ikoncanlar adını taktıkları yeni kolejli arkadaşlarıyla aralarında geçen atışmalı ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir okul hikayesi.

İstanbul’un varoş mahallelerinden birindeki yoksul öğrencilerin okuduğu devlet lisesi çıkan yangın sonucu kül olur. Milli Eğitim’deki idealist danışman Filiz hanım, öğrencileri tıklım tıkış diğer ilçe liselerine yerleştirir ama yedi öğrenciye gidecekleri bir okul bulamaz. Tek seçenek ilçe sınırları içindeki zenginlerin ve yüksek bürokratların çocuklarının okuduğu Özel Girişim Koleji gibi gözükmektedir. Filiz hanım bu Yedi öğrenci için okulun kapısını çaldığında terslenir. Ama pes etmez ve zorla da olsa yedi fakir öğrencinin zenginlerin okuduğu bu koleje kabul edilmelerini sağlar.

Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin not ortalamalarını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa’nın ve Filiz öğretmenin destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar.

Mahallenin haytaları, zengin ailelerin çocuklarıyla aynı çatı altında buluşunca çatışmalar da başlar. Çünkü okulun yedi yeni öğrencisi tam bir Pis Yedili çetesi gibidir. Her birinin de lakapları vardır. Bayrampaşalı, Orço, Pc ve Trafo lakaplı erkeklerin yanı sıra sarışınlığı nedeniyle Cimbom, esmerliği yüzünden Kara Biber, her işe karışması nedeniyle adı Salça’ya çıkan kızlar, kısa sürede kolejin altını üzerine  getirecektir.

Okulun modern ve çağdaş yapısı alıştıkları bir şey değildir ama hem uyum hem uyumsuzlukla dolu günler içerisinde yeni yuvalarını da sahipleneceklerdir. Burada aşık olacaklar, burada dövüşecekler, burada başaracaklardır

 

YAPIM -Tükenmez Kalem Film

YAPIMCI  -Gani Müjde
YÖNETMEN  -Haluk Bener
GENEL KOORDİNATÖR -Selim Aydoğdu
YAPIM KOORDİNATÖRÜ- Alkın Önder
SANAT YÖNETMENİ    Aylin Aday
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ-Selahattin Savaş
SES    Incus Audiovisual

 

OYUNCULAR:

Filiz Öğretmen -Özge Özberk
Esma Sultan -Ayşegül Aldinç
Hasan Paşa -Turan Özdemir
Songül Gürgen-Asuman Dabak
Serkan Öğretmen    -Murat Arkın

PİS YEDİLİ
Bayrampaşalı-Kadir Doğulu
Cimbom-Eda Ece
Trafo -Halil İbrahim Babür
Salça-Hazal Şenel
Orço-Burak Alkaş
Karabiber-Bükre Atala
Pc -Ahmet Yıldırım

İKONCANLAR
Küçük bey – Barış Üregül Akan
Elçin -Müge Uyar
Furkan -Sezer Arıçay
Dilkopat -Güneş Zavrak
Canburger -Uraz Kaygılaroğlu
Zeki     Ümit Erlim

Gülcan -Yeşim Tomay
(Bayrampaşalı’nın kardeşi)

Kaynak:showtvnet.com

 

, ,

No comments yet.

Bir cevap yazın