Tolgahan Sayışman (Lale Devri – Çınar) Biyografi

Photobucket

 

Tolgahan Sayışman (d. 17 Aralık, 1981), Türk manken ve dizi oyuncusudur.

Kadıköy İntaş Lisesi ve Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Türkiye’yi temsilen Güney Kore’de gerçekleşen erkek güzellik yarışması Manhunt International’da dünya birincisi seçildi.

Ekoldrama ve Ayla Algan’dan uzun süre oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Esir Kalpler adlı dizide yer aldı. Top Model yarışmasındaki sunuculuğu ile başarılı bir performans sergileyen oyuncu, daha sonra Maçolar, Dicle, Hepsi 1 ve Acemi Cadı dizilerinde de oyuncu olarak yer aldı. 24 Ekim 2008’de başrollerini Fahriye Evcen’le paylaştığı Aşk Tutulması adlı sinema filminde oynadı. İzlenme rekolarları kıran Elveda Rumeli adlı dizide Mustafa rolünü canlandırmıştır.

Aşk Geliyorum Demez adlı filmde Bergüzar Korel ile başrol oynadı. Kavak Yelleri isimli gençlik dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Şu anda Firar adlı bir sinema filmi projesinde çalışmak üzere hazırlanıyor. Kendisi aynı zamanda 2010 yılının eylül ayında başlayan, FOX TV’de yayınlanan Lale Devri adlı dizide başrolde, Çınar rolünde oynamaktadır

kaynak:vikipedi

Share

25 thoughts on “Tolgahan Sayışman (Lale Devri – Çınar) Biyografi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir