Anasayfa

Dizilerde Yaprak Dökümü Sürüyor..Peş Peşe Final Yapan Diziler 2 – Mazi Kalbimde Yaradır

Photobucket

 

Mazi Kalbimde Yaradır iddialı bir kadroyla (Sedef Avcı, Özgür Çevik, Selçuk Yöntem, Berk Hakman, Boncuk Yılmaz…), bir dönem dizisi olarak trt1 de yayınlanmaya başladı. Dizi; 1974 yılında geçen, kimi zaman o günün politik ve ekonomik meselelerini de konu alan fakat temelinde bir aşk hikayesini anlatan bir dönem dizisiydi.

TRT1 de yayınlanması nedeniyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşamasa da, sadık bir hayran kitlesi oluşturmuştu.

 

Photobucket

 

Özgür Çevik’in canlandırdığı Ferit ile Sedef Avcı’nın canlandırdığı Müjgan iklisinin aşkı izleyiciler tarafından çok sevildi.İki oyuncununda başarılı performansı ve uyumu büyük beğeni topladı.

 

Dizinin en çok dikkat çeken yönü ise dizide müjgan karakterinin seslendirdiği şiirlerdi.Senarist Sevgi Yılmaz’ın elinden çıkan bu şiirler sosyal medyada ciddi bir beğeni kazandı.Dizinin klişelerden uzak başarılı senaryosuna,etkileyici müzikler,iyi oyunculuklar ve bu şiirlerde eklenince çok başarılı bir sezon yaşadı.

 

Etkileyici bir sezon finaliyle 18.bölümde tatile giren dizide,herşey bir anda tersine döndü.Sezona oldukça geç giren dizi yönetmen ve senarist değişikliği yaşadı.Kadroda da bazı değişiklikler oldu.Özellikle yeni senaristle birlikte hikayenin yönü tamamen değişti ve ilk sezona damga vuran şiirleri başta olmak üzere tüm atmosferi değişti.

 

Dizinin sadık izleyicilerini bile rahatsız eden gidişatın üstüne erken final haberi bomba gibi düştü.Bu sezon sıkıntılarla başlamış olsa da henüz 7-8 bölüm oynamışken final kararı son derece acele oldu.Dizinin gayet başarılı ilk sezonu hatrına bir süre daha şans verilmesi bekleniyordu.

 

Dizinin 25 Kasım Cuma akşamı 26.bölümüyle finali yayınlandı.Böyle bir hikayeye acele ve eksiklerle dolu bir final yakışmadı. Mutlu sonla bitirilerek sevenlerinin biraz olsun gönlü alınsa da, birçok şey yarım kaldı.

 

Mazi Kalbimde Yaradır; başarılı kadrosu,müzikleri ve hikayesiyle özgün ve değerli bir dizi olarak arşivlere yollandı.

, ,

No comments yet.

Bir cevap yazın